Organizatorzy
Współorganizator
Sponsor
Sponsor panelu (hala sportowa)
Partnerzy
Patronat Medialny
 
 
VIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów PływaniaSzanowni Państwo,
w związku z zaplanowanym na 21–24 września br. w Krakowie największym forum pływackim w Polsce – VIII Ogólnopolską Konferencją Szkoleniową Trenerów Pływania, w imieniu organizatorów oraz partnerów zaangażowanych w realizację wydarzenia, mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Szeroki zakres prezentowanej tematyki, korzystne warunki uczestnictwa, sprawiają, że spotkanie jest otwarte zarówno na doświadczonych specjalistów – trenerów, wykładowców, instruktorów – wszystkich dyscyplin pływackich, jak i na innych zainteresowanych pływaniem – nauczycieli, studentów AWF. Rok rocznie w wydarzeniu bierze udział ponad 400 uczestników, co dowodzi jak duża jest potrzeba spotkania środowiska pływackiego.
Celem Konferencji jest propagowanie, rozwój i polepszenie warunków uprawiania przez zawodników, dzieci i młodzież wymagającej, ale jakże pięknej i szlachetnej dyscypliny sportu – pływania; podnoszenie kwalifikacji uczestników, prezentacja i popularyzacja nowych trendów wdrażanych do treningu pływackiego w zakresie techniki i metodyki szkolenia, tak w wodzie, jak i na lądzie, psychologii sportu, ocena postępów w zakresie wdrażania programu upowszechnienia pływania, a także szerzenie dobrych praktyk trenerskich. Spotkanie stanowi doskonałą okazję do dyskusji nad programami szkoleniowymi oraz do omówienia dotychczasowych wyników przygotowań i szkolenia zawodników, w tym reprezentantów Kadry Seniorów i Juniorów.

Dzięki podjętym staraniom kolejny raz w grodzie Kraka będą obradować wysokiej klasy trenerzy, eksperci, goście z kraju i z zagranicy. Do tej pory zaszczycili nas swoją obecnością m.in.: światowego formatu ekspert w zakresie techniki i szkolenia pływaków, Ernest W. MAGLISCHO (Stany Zjednoczone), jeden z najbardziej utytułowanych długodystansowych pływaków ostatniej dekady, Petar STOYCHEV (Bułgaria), Jan OLBRECHT (Belgia) – światowej sławy autorytet w dziedzinie fizjologii i biomechaniki. O procesie treningowym dzieci mówili: Klaus RUDOLPH (Niemcy), prof. Katarina WITT (Niemcy) oraz prof. Jana Blecharz (Polska). Społeczno-pedagogiczne uwarunkowania pracy trenera i relacje interpersonalne trener–zawodnik przedstawiła mistrzyni olimpijska, mistrzyni i rekordzistka Świata i Europy – Otylia JĘDRZEJCZAK (Polska), natomiast inna najwszechstronniejsza i jedna z najbardziej utytułowanych polskich pływaczek – Alicja PĘCZAK-GRACZYK (Polska), na bazie własnych doświadczeń omówiła zagadnienia dotyczące obciążeniach treningowych dla pływaków na poziomie mistrzowskim. Za sprawą Mike MARICA (Włochy), który specjalizuje się w pływaniu pod wodą, czyli piątej technice sportowej, uczestnicy forum mieli możliwość szczegółowego zapoznania się z technikami prawidłowego oddychania i pływania na bezdechu.
Powyżej wymieniono tylko niektórych prelegentów, którzy dzielili się wiedzą z uczestnikami poprzednich edycji forum w charakterze „gościa specjalnego”. I niech te znakomite nazwiska stanowią jedynie zapowiedź wykładów i prezentacji, których mogą się spodziewać uczestnicy tegorocznej konferencji.
Serdecznie zapraszamy do śledzenia aktualizowanej na bieżąco strony internetowej Konferencji i udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!
Projekt AKNET