Organizatorzy
Współorganizator
Sponsor konferencji
Partnerzy
Patronat Medialny
 
 
PRELEGENCI
Goście specjalni
Arilson Soares DA SILVA
Brazylijczyk, jeden z czołowych trenerów sprintu na świecie, który ostatnio, w 2018 roku, prowadził Andrijego Govorova do rekordu świata na 50 m stylem motylkowym. Myśląc o jego karierze trenerskiej od razu przychodzą na myśl co najmniej trzy nazwiska jego podopiecznych, jednych z najszybszych pływaków wszechczasów: Bruno Fratus, Cesar Cielo i Evgeny Korotyshkin. Przed obecnym projektem trenerskim Arilson Soares da Silva był m.in. trenerem COES (Olympic Centrum Espirito Santo) w Brazylii i trenerem w cieszącym się dużym uznaniem projekcie A.D.N. Swim we Włoszech.
Jozsef NAGY
Węgierski trener, wychowawca wielu mistrzów olimpijskich i świata, inicjator i pomysłodawca „wave action” w stylu klasycznym; m.in. zmodyfikował technikę pływania tym stylem w latach 80-tych ubiegłego wieku.
Urodził się i wychował na Węgrzech. O stylu klasycznym prawdopodobnie wie więcej niż ktokolwiek inny na świecie. Jozsef Nagy sam był żabkarzem. Zdobył tytuł mistrza kraju w kategorii juniorów w 1973 roku i jako reprezentant Węgier rywalizowały na arenie międzynarodowej. W 1976 roku, studiował wychowanie fizyczne na Uniwersytecie w Budapeszcie i uzyskał prestiżowy certyfikat „Master Coach”. W tym czasie, zainspirował się artykułem o wzorze fal oceanu, którego autorem był Richard Feynman. Nagy wpadł na pomysł by zasady fizyki zastosować w pływaniu, w stylu klasycznym. Pierwotnie była to tylko teoria, stworzona na papierze, ale potem została udowodniona w praktyce przez pływaka, który zajął piąte miejsce na IO w Moskwie w 1980 roku. Był to Janos Dzvonyar.
W 1986 roku Nagy przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych i trenował Mike'a Barrowmana, który doskonalił swój styl (ruchy) zgodnie ze wskazówkami Węgra. W latach 1988–1992 Barrowman zdominował dystans 200 m w stylu klasycznym, wygrywając 15 lub 16 głównych krajowych i międzynarodowych zawodów oraz ustanawiając rekord świata na IO w Barcelonie. Oprócz Barrowmana Nagy trenował pływaków z czterech różnych krajów prowadząc ich do międzynarodowych sukcesów. Na liście jego podopiecznych są m.in.: Roque Santos (USA), Sergio Lopez (Hiszpania), Gabriella Cespo i Norbert Rozsa (Węgry) oraz Annamay Pierse (Kanada).
Prelegenci i Moderatorzy (wstępny wykaz osób w kolejności alfabetycznej)
Krystyna ANTONIAK
Nauczyciel akademicki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Autorka kilkudziesięciu prac naukowo-dydaktycznych z zakresu nauczania i analizy techniki pływania, nauczania pływania małych dzieci oraz lokomocji w wodzie małego dziecka. Trener pływania PZP klasy mistrzowskiej, instruktor ratownictwa WOPR. Mistrzyni i rekordzistka Polski w pływaniu.
Robert BRUS
Trener pływania klasy mistrzowskiej.

Zawodnik MKS „Jordan” Kraków i SMS Kraków. Absolwent SMS Kraków. W roku 2001 uzyskał stopień magistra i trenera klasy na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Od 2001 roku trener pływania w MKS „Jordan” Kraków. Od roku 2007 trener w ZSOMS Kraków, a od 2014 trener koordynator w ZSOMS Kraków. W latach 1993-2001 pracownik dydaktyczny w Zakładzie pływania w krakowskiej AWF. W latach 1996–1999 trener asystent w Kadrze Narodowej (olimpijskiej). Wielokrotnie powoływany na przygotowania i udział w Mistrzostwach Europy Juniorów i EYOF. Od stycznia 2019 trener Główny Kadry Narodowej.

Wychowankowie – zawodnicy, którzy zdobywali medale Mistrzostw Europy Juniorów: Anna Kwiatkowska, Barbara Idzikowska, Piotr Florczyk, Jerzy Twarowski, Dominik Ciężkowski, Agata Magner, Maciej Falaciński, Maciej Hołub, Wioletta Orczykowska, Mateusz Wysoczyński.
Joanna BUDZIS
Psycholog, absolwentka University of Pittsburgh (USA) i Uniwersytetu SWPS, olimpijka i v-ce mistrzyni Europy w pływaniu, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski. Zawodniczka amerykańskiej drużyny uniwersyteckiej PITT I Dywizji Ligi NCAA i kapitan drużyny akademickiej. Założycielka STREAMLINE Leadership Academy, pierwszego w Polsce centrum psychoedukacji sportowców. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla trenerów, zawodników i rodziców różnych dyscyplin sportowych.
Maciej BUKOWSKI
Trener pływania II klasy, absolwent AWF w Gdańsku (1997 r.) – studia magisterskie o specjalności trenerskiej w pływaniu. Od 2000 r. trener w MTKP Delfin Toruń z licznymi sukcesami sportowymi podopiecznych (wielu medalistów MP oraz rekordzistów Polski). Największy sukces podopiecznej to II. miejsce Agaty Zwiejskiej w Mistrzostwach Europy w Budapeszcie w 2006 r.
Od 2004 r. nieprzerwanie w Zarządzie Kujawsko-Pomorskiego Związku Pływackiego z siedzibą w Toruniu, w którym od 2008 r. pełni funkcję Prezesa. Od 2012 r. członek Zarządu Polskiego Związku Pływackiego oraz członek Komisji Dyscyplinarnej i Komisji ds. Upowszechniania Nauki Pływania.
Edward DEC
Trener pływania MUKS Olimpijczyk w Suwałkach.
Wieloletni trener Kadry Paraolimpijskiej. Udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio 2016.
Mateusz GAWEŁCZYK
Wykładowca Zakładu Żywienia i Suplementacji Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Współtwórca Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu oraz Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej. Dietetyk Kadry Narodowej Polskiego Związku Biathlonu oraz Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. Dietetyk współpracujący zarówno z amatorami jak i profesjonalnymi zawodnikami, w tym olimpijczykami, medalistami Mistrzostw Świata i Europy.
Agnieszka KALSKA
Zawodniczka i instruktorka freedivingu (Apnea Academy, PADI), założycielka pierwszej w Polsce szkoły freedivingu i pływania FREEBODY.eu.
W latach 1998–2004 wielokrotna Mistrzyni Polski w pływaniu w stylu dowolnym, członkini kadry narodowej Polski w pływaniu, uczestniczka Europejskich Olimpijskich Dni Młodzieży w Murcii 2001 (200 m stylem dowolnym – 6. m), Mistrzostw Europy Juniorów w Glasgow 2003 (200 m stylem dowolnym – 11. m). W roku 2006 po przerwie spowodowanej kontuzją barku, zakończyła karierę pływacką.
Od 2013 roku członkini kadry narodowej Polski we freedivingu.
  • Rekord świata - 253 m w dyscyplinie DYN (pływanie pod wodą w monopłetwie na odległość),
  • IV miejsce Mistrzostw Świata w 2018 roku,
  • Rekordzistka Polski w statycznym wstrzymywaniu oddechu – 7 min 09 sek,
  • Rekordzistka Polski w dyscyplinie DYNB (pływanie pod wodą w płetwach techniką kraulową) – 185 m,
  • Mistrzyni Polski we Freedivingu 2019.
  • Wojciech KURZYDŁO
    Absolwent Fizjoterapii na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył również studia z zakresu Medycyny Osteopatycznej w Akademii Osteopatii w Poznaniu. Jest też absolwentem Uniwersytetu Kalifornijskiego Berkeley – studia podyplomowe z zakresu komercjalizacji wyników badań naukowych. Członek stowarzyszenia „Top500 Innovators”. Kierownik Zespołu Pracowni Rehabilitacyjnych w ośrodku Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice”; współtwórca i współwłaściciel centrum medycznego Rehabilitanci.org.pl; pracownik naukowo dydaktyczny w Klinice Rehabilitacji wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
    Klaudia PALAK
    Starszy wykładowca w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej, autorka prac naukowych dotyczących oceny wpływu wysiłku fizycznego na czynność autonomicznego układu nerwowego pływaków. Jako zawodniczka MKS Jordan Kraków i SMS w Krakowie była wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w pływaniu oraz reprezentantką Kadry Narodowej.
    Obecnie trener pływania w KU AZS AGH Kraków
    Tomasz PĄCHALSKI
    Trener pływania I klasy, Manager Sportu, na co dzień pracuje w Parku Wodnym i Hali Sportowej w Tarnowskich Górach jest Koordynatorem tamtejszej Akademii Pływania. Wychowawca wielu medalistów i rekordzistów w pływaniu, pływaniu na wodach otwartych oraz pływaniu lodowym. Koordynator Kadry Narodowej Seniorów i Juniorów w pływaniu na wodach otwartych w latach 2013-2016 r. Dyrektor Sportowy pięciu edycji BCT Gdynia Marathon (2011, 2012, 2013 i 2014, 2015). Dyrektor Wyścigu podczas I, II i IV Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych – Kryspinów 2013 i 2014 oraz Olsztyn 2016.
    Były pływak, 6-krotny Mistrz Polski, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
    Organizator oraz pomysłodawca wielu imprez sportowych o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym.
    Andrzej POKRYWKA
    dr n. farm.
    Absolwent Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Warszawie. Przez 20 lat był związany z Zakładem Badań Antydopingowych Instytutu Sportu. Od 2015 roku jest pracownikiem naukowym Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Stale współpracuje z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej oraz Polską Agencją Antydopingową. Jest wiceprzewodniczącym Zespołu Medycznego Polskiego Związku Piłki Nożnej i członkiem Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Autor lub współautor ponad 100 publikacji naukowych, dotyczących głównie problematyki antydopingowej oraz diagnostyki laboratoryjnej wykorzystywanej w monitoringu zdrowia i efektów treningowych sportowców.
    Paweł SŁOMIŃSKI
    Prezes PZP
    Mateusz STAWIANY
    Remigiusz WOJDANOWICZ
    Trener pływania II klasy, trener przygotowania kondycyjnego.
    Założyciel Szkoły Pływania „Jak Pływać”. Multidyscyplinarna integracja wiedzy i aplikacja rozwiązań podczas zajęć pływania sprzyja zwiększonej aktywizacji i efektywności procesu uczenia się. Ocena, jej analiza oraz właściwie zaplanowane działania mogą nieść za sobą oczekiwany efekt, taki jest cel działalności projektu „Jak Pływać”.
    Piotr WOŹNICKI
    Trener główny Kadry Narodowej Juniorów.
    Trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu od 1998 roku.
    W latach 2003–2008 trener Kadry Olimpijskiej, uczestnik Igrzysk Olimpijskich Ateny 2004 i Pekin 2008.
    Trener Kadry Narodowej podczas MŚ Barcelona 2003, MŚ Montreal 2005, ME Budapeszt 2006, MŚ Melbourne 2007, ME Eindhoven 2008.
    Kazimierz WOŹNICKI
    Prezes MOZP
    Trener pływania klasy Mistrzowskiej. W latach 208-2016 prowadzący szkolenie w AZS AGH Kraków, a w latach 1972–1998 trener-koordynator sekcji pływackiej KS. "Unia" Oświęcim oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu.
    Wychowawca wielu pokoleń mistrzów i rekordzistów Polski, medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy.
    W latach 1982–2009 starszy wykładowca – prowadzący specjalizację trenerską w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
    W Polskim Związku Pływackim pełnił funkcję trenera Kadry juniorów, seniorów i olimpijskiej, Przewodniczący Rady Trenerów przez 3 kadencje, członek Zarządu PZP przez sześć kadencji.
    Anna ŻUROWSKA
    dr n. kf.
    Absolwentka fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończyła również 5-letnie studia z zakresu Medycyny Osteopatycznej w Akademii Osteopatii w Poznaniu. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, wykładowca i tłumacz w Akademii Osteopatii. Trener pływania II klasy i instruktor pływania osób niepełnosprawnych. W latach 2008-2010 pełniła funkcję trenera w Wojewódzkim Zrzeszeniu Sportowym Niepełnosprawnych START. W latach 2009-2010 jako jedna z czterech osób z całego świata została zaproszona do współpracy z Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim w ramach projektu Classification Advisory Group w pływaniu. Właściciel szkoły pływania i centrum rehabilitacji.
     
    Projekt AKNET