Organizatorzy
Współorganizator
Sponsor konferencji
Partnerzy
Patronat Medialny
 
 
12. Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania



Różnorodna forma przekazu, szerokie spektrum tematów i prezentacje różnych stanowisk – taka ma być 12. Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania, która już w dniach 16-19 września br. odbędzie się w Krakowie. Jak co roku forum będzie miejscem dialogu o sprawach niezwykle istotnych dla polskiego sportu pływackiego, dlatego chcemy, by niezależnie od prezentowanych stanowisk i rozwiązań zawsze w centrum uwagi stał adept sztuki pływania.
O ile administracyjne warunki pozwolą, debaty odbędą się w podwójnej formule – stacjonarnie z zachowaniem obowiązujących wówczas standardów bezpieczeństwa epidemicznego oraz z możliwością udziału zdalnego. Bogatsi o doświadczenia z dotychczasowego niełatwego okresu pandemii jesteśmy świadomi faktu, że nie wszystko zależy od nas. Dlatego dynamiczna sytuacja będzie wymagać od nas wszystkich elastyczności i umiejętności dostosowania się do tego, co nieprzewidywalne.
Zaplanowaliśmy dla Państwa cztery intensywne dni, w ciągu których prelegenci, goście i uczestnicy debat poruszą wiele zagadnień w ramach dwóch głównych nurtów tegorocznego forum: szkolenia dzieci i młodzieży oraz szkolenia w etapie mistrzostwa sportowego. Porozmawiamy o programach, organizacji i planowaniu szkolenia. Podsumujemy działania i poddamy ocenie starty reprezentacji Polski seniorów i juniorów, szczególnie udział polskich pływaków w imprezach centralnych. Nie zabraknie sesji poruszających kluczowe zagadnienia dotyczące użyteczności wybranych testów wydolności fizycznej w prognozowaniu rezultatów w pływaniu wśród dzieci i młodzieży. Będzie mowa o profilaktyce i odnowie biologicznej w etapach szkoleniowych (wszechstronnym i ukierunkowanym), mówcy podzielą się swoimi doświadczeniami i udzielą praktycznych wskazówek z zakresu psychologii sportu, dietetyki i suplementacji. Jednym z tematów prezentowanych w ramach części dotyczącej szkolenia w etapie mistrzostwa sportowego będzie trening sportowy w pływaniu w czteroletnim cyklu olimpijskim od juniora do seniora. Kolejne to: projekt i struktura jednorocznego programu treningowego dla pływaków na najwyższym światowym poziomie oraz zasady treningu pływackiego dla pływaków specjalizujących się w dystansach 100-200 m oparte na przykładach najlepszych kanadyjskich pływaków. Ostatnie z wymienionych tematów zostaną omówione przez zaproszonego do udziału w forum wybitnego eksperta.
Jak zawsze do grona prelegentów z Polski dołączy wybitny mówca z zagranicy. W tym roku gościem specjalnym będzie Ben Titley. Od dawna zaliczany jest on do grona najlepszych trenerów zarówno w Kanadzie, gdzie obecnie pełni funkcję głównego szkoleniowca narodowej drużyny pływackiej, jak i w ojczystej Wielkiej Brytanii. Titley dysponuje ogromną wiedzą i doświadczeniem. Do tej pory pięciokrotnie był trenerem kadry olimpijskiej, w tym dwa razy trenerem głównym (Wielka Brytania i Kanada). Do trenowanych przez niego zawodników należy ponad 450 rekordów kraju, w tym wiele wywalczonych na mistrzostwach świata na długim i krótkim basenie oraz rekordy juniorów. Jego podopieczni zdobyli ponad 250 międzynarodowych medali, w tym złote, srebrne i brązowe medale olimpijskie i mistrzostw świata. W 2019 r. Ben Titley dołączył do grona wybitnych w Galerii Sław Sportu na Uniwersytecie w Loughborough, a w 2018 znalazł się w Galerii Sław Sportu w Toronto. Bazując na zdobytym doświadczeniu, dzieli się wiedzą i historiami o trenowaniu mistrzów olimpijskich i świata, takich jak: James Gibson, Mel Marshall, Penny Oleksiak i wielu innych.



Studio konferencyjne poprowadzą dla Państwa Maciej BONECKI oraz Szymon GAGATEK, których w rozmowach przy kawie oraz w kontakcie i przekazywaniu informacji płynących od Państwa – uczestników forum, będzie wspierał Andrzej Skorykow.
Na koniec każdego dnia proponujemy podsumowanie w formie dyskusji z udziałem prelegentów i gości. Już dziś zapraszamy do udziału w dyskusjach – prowadzący studio będą zbierali w ciągu każdego dnia forum pytania od Państwa i przedstawią je w trakcie wieczornych podsumowań.
To między innymi dzięki aktywności i kompetencji uczestników konferencja jest od lat ważnym forum otwartej debaty o przyszłości polskiego pływania. Czterodniowe obrady gromadzą co roku liczne grono uczestników nie tylko z całej Polski, ale i z zagranicy.

Stacjonarnie i online
Wzorem ubiegłorocznej edycji forum tegoroczną konferencję ponownie poprowadzimy dla Państwa dwutorowo – stacjonarnie oraz online. W poczuciu odpowiedzialności, ze względów bezpieczeństwa liczba uczestników konferencji stacjonarnej została ograniczona do 135 osób na sali wykładowej (będzie korygowana zgodnie z wytycznymi i obowiązującymi 16-19 września br. standardami bezpieczeństwa epidemicznego), w tym 115 osób w pełni zaszczepionych i 20 osób, które nie będą mogły udokumentować faktu pełnego zaszczepienia przed rozpoczęciem obrad, plus prelegenci oraz osoby niezbędne i odpowiedzialne za prawidłowy przebieg forum. Decyduje kolejność zgłoszeń, czyli rejestracji prowadzonej do wyczerpania ustalonego limitu miejsc. Lista uczestników konferencji w formie zdalnej zostanie zamknięta na 15 dni przed datą rozpoczęcia forum (tj. 1 września br.), z uwagi na czas potrzebny na skompletowanie i dostarczenie materiałów konferencyjnych do uczestników forum online przed datą rozpoczęcia wydarzenia.
Przed przystąpieniem do rejestracji prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi terminami i różnymi wariantami udziału w forum. Kilkuosobowe „drużyny trenerskie” mogą w tym roku skorzystać z nowej opcji: „Zdalnie, ale razem”.
Zarezerwuj termin, wybierz najwygodniejszą dla siebie formę udziału w forum i zgłoś swój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Serdecznie zapraszamy!
Projekt AKNET